villanyszerelés, villanyszerelő, villanyszerelö, vilanyszerelés, vilanyszerelő, vilanyszerelö
Pap Ferenc
06/20-9763-339
06 (1) 951-0095

Ügyfeleink véleménye

Tisztelt Air-Watt!

Köszönetet szeretnénk mondani Önöknek, hogy a 2009-es lakásfelújításunk alkalmával a villanyszerelés munkákat olyan gyorsan és profi módon végezték el.
Nagyon elégedett voltam a munkájukkal és ajánlani fogom cégüket az ismerőseimnek is!

Üdvözlettel: Nagy G. József


Nagyon megijedtünk, amikor tévénézés közben furcsa sercegő hangot kezdtünk el hallani, majd szikrázni kezdett a kapcsoló szekrény és pár órával később égett műanyag szag lett az egész lakásban. Ezúton szeretnénk megköszönni, hogy ebben a helyzetben azonnal a segítségünkre sietett, elhárította a hibát és megmentette a kis családi fészkünket a katasztrófától!

Köszönettel: Bíró Marika


Kedves Ferenc!

Örülök, hogy Önt kértem fel a Budapest, IV. kerületi kis panellakásom elektromos hálózatának felújítására. Jó volt, hogy minden nap a megbeszélt időben érkezett, és a munka befejeztével rendet hagyott maga után! További sok sikert kívánok a munkájához!

Üdv.: Milán

 

Tartalom

földelés Villanyszerelõ Budapest VII. kerület Mérõ mûhely Villanyszerelõ Budapest XV. kerület Villanyszerelö Budapest Villanyszerelõ IV. kerület Védõcsöveket dobozokat vezetékeket elhelyezztük Profi villanyszerelõt keresek Régi lakás villanyszerelése Villanyszerelõ Budapest X. kerület Villámvédelem Konnektor szerelvényezés hibakeresés Modern villanyszerelés, Fõ elosztók és vezetékek cseréje elektromos hálózat felújítása Villanyszerelõ Budapest XII. kerület biztosító tábla ÉMÁSZ, ELMÜ, EON regisztrált villanyszerelõ Villanyszerelö Budapesten Villanyszerelõ XX. kerület Panel alumínium hálózat cseréje Panel elektromos hálózat felújítás Régi lakás villanyszerelése mérõ órák áthelyezése zárlat villanyszerelö villanyszerelõ Budapest II. kerület és villanyszerelõ Budapest III. kerület Villanyszerelési hasznos tanácsok Villanyszereléssel foglalkozó villanyszerelõ szakember Budapesten Panel alumínium hálózat cseréje Villanyszerelö Budapesten
 
Villanyszereléssel kapcsolatos hírek, érdekességek

A hagyományos villanykörték ideje lejárt

2009 szeptemberétől kezdődően Magyarország (az Európai Unió más tagországaival egyetemben) fokozatosan kivonja a forgalomból a hagyományos villanykörtéket, izzókat. Ezek helyett új, energiatakarékos égőket tudunk vásárolni, amelyek hosszabb élettartamúak és bár energiatakarékosak, de jóval drágábbak. A hagyományos égők 100 Ft-nál is olcsóbbak, míg az új energiatakarékos izzók legalább 800 Ft-ba kerülnek majd. Az új típusú villanykörték 80%-kal kevesebb áramot fogyasztanak, számítások szerint így az árukat azonban már 46 nap után behozzák.
Az Európai Bizottság 2009. tavaszán döntött arról, hogy a hagyományos izzók kereskedelmét az Unió tagországaiban megszüntetik. Legelőször a 100W-os égőket vonják ki a forgalomból majd ezt követi a 75W-os, 60W-os és végül, 2012-től a 40W-os és annál kisebb teljesítményű izzók kerülnek sorra.


Óraátállítás - Energiatakarékosság

Magyarországon 1980 óta állítják át az órákat energia spórolás céljából.
Az óraátállítással 5 milliárd Ft-tal kevesebb az "ország villanyszámlája", amely körülbelül egy kisváros éves energiaköltségének felel meg.
Egy új, részben energia megtakarítási, részben pedig figyelem felkeltő törekvés a Föld napja program. Ennek keretében világszerte a kis és nagy városok (köztük például London, Róma, Párizs, Peking) lekapcsolják a fényeket, a közvilágítást, a díszkivilágításokat egy órára este fél kilenc és fél tíz között.
125 országban kapcsolták le a villanyokat ebben az egy órában!
Magyarországon134 város és több, mint 11 ezer ember csatlakozott az akcióhoz.
Kiemelkedően fontos az, hogy minden ember, minden háztartás egyedileg vegye észre, hogy apró figyelmességekkel (pl. jobban figyelni arra, hogy ne égjen abban a helyiségben a villany, ahol nincs senki, hogy egy órával később kapcsoljanak világítást, kevesebbet nézzék a televíziót) mennyire meghatározó módon tudják alakítani, befolyásolni a jövő természeti eseményeit, gazdasági változásait! Minden háztartásnak folyamatosan oda kell figyelnie az energia fogyasztására és mindent meg kell tenni ennek optimalizálása érdekében.


Hogyan csökkenthetjük a villanyszámlát, avagy hogyan takarítsunk meg energiát?

Talán nem meglepő az a statisztikai adat, amely szerint a világításunk költsége a villanyszámlánk díjának minimum 20%-a. Már pusztán ez az adat elegendő lehet arra a felismerésre, hogy mennyit takaríthatunk meg csupán azáltal, hogy például nem hagyjuk feleslegesen felkapcsolva a villanyt az egyes helyiségekben, ahol nem tartózkodunk (még átmenetileg sem). Ezen kívül még számos apró odafigyeléssel és tudatossággal tehetünk a költségeink csökkentéséért és a környezetünk megóvásáért.
A következőkben ezek összefoglalására teszünk kísérletet:

manapság nagyon divatosak lettek a rejtett világítások, a spot lámpák, amelyek ugyan nagyon látványosak tudnak lenni, viszont komolyan megnyomják a villanyszámla végösszegét,
lokális világítások beiktatásával is sokat spórolhatunk, pl. hogy az íróasztalnál más fényforrást használunk, ezzel nem csak a pénztárcánknak, hanem a szemünknek is kedvezünk,
nem feltétlenül kell minden helyiségben ugyanakkora teljesítményű izzó, a WC-ben például egy alacsonyabb teljesítményű villanykörte is elegendő lehet a megvilágításra,
érdemes energiatakarékos izzókra átállni, mert a kiadást egy-két hónap alatt visszahozzák és a következő években pedig segítenek abban, hogy kevesebb legyen a díj, amit az áramszolgáltatónak kell fizetnünk. (Az energiatakarékos izzók élettartama hosszabb, a hagyományos izzókat pedig már el is kezdte kivonni a forgalomból Magyarország is),
ne hagyjuk bekapcsolva a számítógépet, a monitort, amikor épp nem dolgozunk rajta,
próbáljuk meg optimalizálni a számítógép, televízió, rádió, dvd, stb. használatát,
elektromos berendezéseinket ne hagyjuk készenléti (standby) üzemmódban, ugyanis ekkor is fogyasztanak áramot,
éjjelre, illetve amikor nem tartózkodunk otthonunkban érdemes az elektromos berendezéseket lehúzni az elektromos hálózatról, vagy az automata biztosítók lekapcsolásával áramtalanítani a lakásunkat. Nem is sejtik mennyi költséget takaríthatnak meg ezáltal!!!! Nem mellesleg ezáltal elkerülhetjük azt a balesetet is, hogy az elektromos berendezéseinkbe a villám belecsapjon, miközben nem tartózkodunk otthon.
ne hagyjuk bedugva a mobiltöltőt a konnektorba, ha már nem tölti a telefonunkat,
lehetőleg ne használjuk a mikrohullámú sütőt fagyasztott élelmiszerek felolvasztására, inkább vegyük ki őket időben a mélyhűtőből,
a fagyasztószekrényt érdemes leolvasztani, ha a jégréteg elérte a kb. 1 cm-es vastagságot, ilyenkor ugyanis a jég szigetelőként működik és több áramot vesz fel a megfelelő hűtéshez,
ellenőrizzük, hogy a hűtőszekrényünk ajtaja megfelelően zár-e,
amennyiben van rá mód, elektromos berendezések vásárlásakor válasszuk az energiatakarékosabb gépeket,
fogyasztásellenőrző műszer használata jelentősen tudja csökkenteni az energiafogyasztását és megtudhatja azt is, hogy hol folyik el a pénze,
léteznek továbbá olyan berendezések, amelyek segítik az energiafelhasználásunkat optimalizálni, csökkenteni. Ilyenek például a különböző:
időzítők, programozható időzítők;
érzékelők (mozgás, fényerő, stb.);
relék;
fényerőszabályzók;
vagy ezek komplex megoldásai egy teljes rendszerben, mint például a KNX.

Az energia megtakarítás által Ön pénzt spórol meg, valamint hozzájárul ahhoz, hogy óvja a környezetünket a további károsodásoktól!



Villanyszerelés   |    Rólunk   |    Hasznos tanácsok   |    Publikációk   |    Oldaltérkép